Puchar Polski kobiet dla AZS UJ, czeki dla finalistek
rk | 2016-09-22 07:41:58

W małopolskim finale Pucharu Polski kobiet występujący w ekstralidze AZS UJ Kraków pokonał w środę II-ligową Bronowiankę Kraków 8-2 (1-2).

Dla finalistek Małopolski Związek Piłki Nożnej przekazał po raz pierwszy czeki - dla zwyciężczyń o wartości 3000 zł, dla pokonanych 2000 zł.

Finał Pucharu Polski MZPN na stadionie Bronowianki, 21 września 2016:
  Bronowianka Kraków - AZS UJ Kraków 2-8 (2-1)
Gole: Basta, Wójcik – Sitarz 2, Bolko 2, Knysak, Dul, Ferfecka, samob.
Sędziowała Sylwia Biernat. Widzów ok. 200.
BRONOWIANKA: Grabska – Matyja, Wójcik, Szostak, Basta, Dyba, Pietrzyk, Idzik, Kaczmarczyk, Adler, Kubik oraz Chrapkiewicz, Sobierajska, Bulanda, Mazurek, Stachurska. Trener: Andrzej Żądło.
AZS UJ: Klabis – Łagowska, Wilk, Gozdecka, Malota, Bolko, Dul, Konopka, Bryzek, Ferfecka, Kuciel oraz Maziarz, Sitarz, Grzywińska, Ładocha, Knysak, Bartosiewicz, Zapała. Trener: Krzysztof Krok.

W I połowie zanosiło się na sensację, gdyż prowadziła grająca dwie klasy niżej Bronowianka. Na gola akademiczek odpowiedziała Basta z karnego, a na 2-1 trafiła po pięknej akcji Wójcik. Po przerwie trener Krok wzmocnił swój zespół i zmiany dały efekt. Mecz zakończył się wysokim wynikiem, ale większość bramek padła w końcówce.

Po końcowym gwizdku wiceprezes MZPN Ryszard Kołtun wręczył kapitanom drużyn meczu finałowego puchary, a także - po raz pierwszy w historii tych rozgrywek - czeki. AZS UJ został nagrodzony kwotą 3000 zł, a Bronowianka 2000 zł.

AZS UJ będzie reprezentował Małopolskę w dalszej fazie Pucharu Polski. W 1/16 finału, na szczeblu międzywojewódzkim,
krakowianki zmierzą się z III-ligową Spartą Daleszyce (Świętokrzyski ZPN), a - w razie wygranej - w 1/8 finału, już na
szczeblu centralnym, z Mitechem Żywiec (ekstraliga).

Fragment meczu finałowego Bronowianki (zielone koszulki) z AZS UJ.