Wygrana młodziczek, porażka juniorek młodszych
ango | 2016-09-05 19:39:22

W sobotę na boisku Bronowianki zainaugurowały sezon młodziczki i juniorki młodsze Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w ogólnopolskich rozgrywkach kadr wojewódzkich.

Młodziczki: Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 1-0 (0-0)

Jedynego gola - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Anity Romuzgi - zdobyła Kinga Pawlica. Cały zespół zasłużył na słowa uznania za walkę i zaangażowanie. Bohaterką została bramkarka Kinga Seweryn, która kilka razy znakomicie interweniowała.

MZPN: Gabriela Poznańska, Kinga Seweryn, Maria Suwada, Julia Szymuś, Anita Romuzga, Patrycja Owsianka, Aleksandra Cygan, Julia Fryczek, Roksana Gacek, Karolina Gec, Martyna Cygan, Zofia Porada, Paulina Sokulska, Kinga Pawlica, Patrycja Sarapata, Ewa Kozub. Trenerzy: Klaudia Brdej (I trener), Wojciech Mróz (asystent).

Reprezentacja młodziczek MZPN po zwycięskim meczu z Lubelskim ZPN. Fot. Wojciech Mróz

Juniorki młodsze: Małopolski ZPN – Lubelski ZPN 2-3 (1-0)

Bramki: Klaudia Maciążka 15, Paulina Tomasiak 75
MZPN: Wiktoria Janik, Kinga Zaczyk, Natalia Topa (80 Anna Pitala), Gabriela Krawczyk (75 Patrycja Przybyłko), Paulina Rusek, Maria Topa, Natalia Wróbel, Weronika Wójcik, Paulina Tomasiak, Klaudia Maciążka (41 Klaudia Stefańska, 65 Alicja Duszyk), Sonia Jurka. Trenerzy: Piotr Bukowiec, Joanna Kubisiak.

- Do przerwy widoczna była przewaga zawodniczek z Małopolski, które dobrze grały w ofensywie. Wypracowały sporo sytuacji pod bramką przeciwnika, jednak brak skuteczności miał duży wpływ na końcowy wynik. W drugiej połowie - po wymuszonych zmianach w zespole - piłkarki z Małopolski oddały inicjatywę przeciwniczkom, które skutecznie sfinalizowały akcje pod naszą bramką. Był to pierwszy mecz nowej kadry MZPN, z którego trzeba szybko wyciągnąć wnioski i walczyć o punkty w kolejnych spotkaniach - podsumowała Joanna Kubisiak.
Od 58 minuty nasz zespół, prowadząc 1-0, grał z przewagą jednej zawodniczki po czerwonej kartce dla bramkarki Lubelskiego ZPN (faul na Natalii Wróbel).

W innych meczach pierwszej kolejki naszej grupy: Świętokrzyski ZPN - Podkarpacki ZPN 0-6 (młodiczki), 0-1 (juniorki młodsze).