Turniej 105-lecia MZPN: W finale Małopolska zagra z Mazowszem
info_foto
ango | 2016-06-10 20:46:53

W piątek rozpoczął się turniej zorganizowany z okazji 105-lecia Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. W Proszowicach Małopolska wygrała z Wielkopolską 1-0, a w Miechowie Mazowsze okazało się lepsze od Łodzi. Po 90 minutach było 2-2, ale w karnych wygrało Mazowsze 3-1.

Małopolski ZPN - Wielkopolski ZPN 1-0 (0-0)
1-0 Bartłomiej Pająk 63
Sędziowali: Michał Fudala - Sławomir Pudło, Patryk Świerczek (KS Brzesko).
MAŁOPOLSKA: Waldemar Sotnicki - Konrad Furtak, Daniel Mikołajczyk, Mateusz Urbański, Michał Guja, Dawid Dynarek, Sebastian Świerzbiński (72 Łukasz Sosnowski), Rafał Komorek (80 Marcel Tyl), Mateusz Gamrot (65 Grzegorz Marszalik), Krzysztof Świątek (75 Jakub Mordec), Bartłomiej Pająk (90 Jakub Luberda). Trener: Krzysztof Szopa.
WIELKOPOLSKA: Dariusz Szczerbal - Konrad Rusek, Patryk Sikora, Tomasz Kaczmarek (79 Przemysław Dubiel), Damian Czech (65 Karol Krzystek), Łukasz Grabowski, Szymon Strączkowski, Krystian Nowicki (63 Daniel Kaczmarek), Konrad Chojnacki, Szymon Kucharski (70 Przemysław Balcerzak), Robert Skrobacz. Trener: Marek Nowicki.

Mecz wyrównany z małą ilością sytuacji podbramkowych. W 63 minucie Bartłomiej Pająk zdecydował się na uderzenie z 30 metrów i po niezbyt pewnej intwerwencji bramkarza piłka wpadła do siatki. Później Rafał Komorek nie wykorzystał sytuacji jeden na jeden.

- Uważam, że z przebiegu meczu wygraliśmy zasłużenie. Pierwsza połowa należała do nas. Po strzeleniu bramki staraliśmy się szanować piłkę, bowiem w sobotę czeka nas trudny mecz finałowy; oczekujemy go z optymizmem - podsumował trener Krzysztof Szopa.

Mazowiecki ZPN - Łódzki ZPN 2-2 (2-0), karne 3-1
1-0 Zbigniew Obłuski 23
2-0 Adrian Dziubiński 30
2-1 Jakub Bistuła 80
2-2 Adrian Klepacz 84 (głową)
Karne: 0-0 Piotr Golański (bramkarz Mazowsza obronił), 1-0 Grzegorz Skowroński, 1-1 Jakub Bistuła, 2-1 Kamil Czarnecki, 2-1 Adrian Klepacz (poprzeczka), 3-1 Zbigniew Obłuski, 3-1 Rafał Biernat (niecelny strzał).
Sędziowali: Wojciech Curyło - Radosław Wilk, Paweł Bagan (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Radomski - Łukasz Marciniak.
MAZOWSZE: Dominik Pusek (46 Damian Krzyżewski) - Grzegorz Skowroński, Jakub Kabala, Patryk Kamiński, Mateusz Muszyński (46 Łukasz Radomski), Arkadiusz Ciach (46 Kamil Czarnecki), Tomasz Karaś (31 Adrian Zawadka), Paweł Nowotka (46 Robert Słomka), Adrian Dziubiński (46 Karol Skóra), Kamil Majkowski (60 Adam Krajewski), Zbigniew Obłuski. Trener: Artur Kolator.
ŁÓDZKI ZPN: Krystian Karolak - Karol Kwiatkowski, Piotr Golański, Łukasz Marciniak, Dominik Pecyna, Jakub Bistuła, Łukasz Chojecki, Jakub Rogalski, Adrian Klepacz, Kacper Karbowski, Rafał Biernat. Trener: Łukasz Bartczak.

Mazowsze, oparte w 50 procentach na zespole z Ursusa (wicemistrz III ligi), dominowało w I połowie, czego efektem były dwa gole. Najpierw Obłuski (Pilica Białobrzegi) strzelił do pustej bramki, a następnie Dziubiński (Broń Radom) wykorzystał
sytuację "sam na sam". Łódzki ZPN, grający bez zmian (8 zawodników Sokoła Aleksandrów Łódzki i 3 z UKS SMS, w sumie aż 7 juniorów) zerwał się do ataku pod koniec meczu i nieoczekiwanie wyrównał. Bistuła uderzył z ok. 20 w "okienko", a za moment Klepacz po wrzutce z kornera głową doprowadził do remisu. W rzutach karnych górę wzięło doświadczenie drużyny z Mazowsza, w której nie było ani jednego juniora. Oprócz zawodników z Ursusa grali III-ligowi piłkarze z Błękitnych Raciąż, Broni Radom, Pilicy Białobrzegi i Startu Otwock oraz IV-ligowi z Mazura Karczew i Drukarza Warszawa.

Kierownikami ekipy Łódzkiego ZPN byli dwaj znani piłkarze i trenerzy: Marek Dziuba (brązowy medalista MŚ 82, 53-krotny
reprezentant Polski) oraz Paweł Zawadzki.

Finały odbędą się w sobotę, 11 czerwca:
Proszowice, godz. 12, mecz o 1. miejsce: Małopolski ZPN - Mazowiecki ZPN
Miechów, godz. 11, mecz o 3. miejsce: Łódzki ZPN - Wielkopolski ZPN

Przemawia zastępca burmistrza gminy i miasta Proszowice - Iwona Latowska. Z lewej prezes Proszowianki - Sławomir Mach.

Reprezentacja Małopolski przed meczem z Wielkopolską.

Mecz prowadzili sędziowie z Brzeska.

Przy piłce Dawid Dynarek.

Przy piłce Michał Guja.

Z prawej Patryk Sikora (Małopolska) walczący o piłkę z Robertem Skrobaczem.

Z lewej Rafał Komorek (Małopolska).

Pod bramką gości z Wielkopolski: Bartłomiej Pająk (z lewej) i Łukasz Grabowski.

Ławka Małopolski. Od lewej: Dariusz Jaskólski (fizjoterapeuta), Krzysztof Szopa (trener), Jerzy Kursa (kierownik).
Zdjęcia: Andrzej Godny

Zawodników Mazowsza (pomarańczowe koszulki) i Łódzkiego ZPN (niebieskie) na stadion wprowadziła drużyna orlików Pogoni Miechów

Drużyna Mazowsza przystąpiła do meczu bardzo umotywowana

Urząd Marszałkowski zawitał do Miechowa

Burmistrz Miechowa Dariusz Marczewski i prezes Pogoni Mariusz Malicki

U góry od lewej prezes Podokręgu Olkusz Bolesław Ściepura, wiceprezes MZPN Tadeusz Kędzior i członek zarządu Podokręgu Olkusz Joanna Ściepura; niżej z lewej Stanisław Kita - spiker zawodów.